JİTEM MOSSAD VE MİT ÜÇGENİNDE TUNCAY GÜNEY İLE 240 GÜN


KÖSTEBEK

 Tuncay Güney’in şifresi bu kitapla çözülüyor.

Gazeteci-yazar Kemâl Kaplan, 1998 yılında Tuncay Güney ile yaşadığı 240 günü tüm açıklığıyla bu kitapta kaleme aldı.

Medyanın günlerce peşinden koştuğu, Ergenekon Operasyonu’nun kilit adamı olarak lanse edilen, Cumhuriyet tarihinin en karanlık adamı Tuncay Güney’in kim olduğu ve kimlere nasıl hizmet ettiği KÖSTEBEK’de deşifre ediyor.

Dönemin önemli olaylarında etken rol oynayan Tuncay Güney’in sadece bu kitapta bulacağınız itirafları ve olayların perde arkasından bazıları şöyle:

- Susurluk Kazasından sonra ortaya çıkan Abdullah Çatlı fotoğrafları arasında, efsane gibi dolaşan ve varlığı kanıtlanamayan; Çatlı’nın Mesut Yılmaz’la aynı karede bulunan fotoğrafı, Tuncay Güney’in elindeydi. Güney fotoğrafı hangi partiye satmak istedi? Olay nasıl sonuçlandı?

- 28 Şubat döneminin en tartışılan konularından biri olan dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın okuduğu şiir nedeniyle cezaevinde yatması olayıydı. Tuncay Güney bu olayda etken rol oynadı. Güney, Erdoğan’ın ceza almaması için kimlerle nasıl pazarlık etti?

- 28 Şubat'ın aktörlerinden Ali Kalkancı-Fadime Şahin-Müslüm Gündüz üçlemesi ve bir komploya giden yol.

- 1990’lı yıllarda medyada çok tartışılan diğer bir konu da Rahmi Koç’un Tuzla açıklarında bulunan adasıydı. İddialara göre Koç sponsor olduğu tarihi kazılardan çıkan eserleri bu adada saklıyordu. Tuncay Güney, kimin talimatıyla Koç Adası’nın fotoğraflarını çekti. Ve fotoğrafları hangi istihbarat örgütüne verdi?

- Kanada’ya gittikten sonra Rabay olduğunu söyleyen Tuncay Güney, Türkiye’de yaşadığı yıllarda Musevi Cemaati ile arasında ilişki var mıydı? Musevi Cemaati’nin uluslar arası kuruluşu olan 500. Yıl Vakfı’nda, Güney hangi ilahiyat profesörüyle neden tartıştı?

- Susurluk Kazası Sabancı suikastının intikamı mıydı? Tuncay Güney, 1996 yılında suikasta kurban giden Özdemir Sabancı’nın gerçek katillerini açıklıyor.

Tuncay Güney, Ergenekon Davası’yla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor:
“AKP’nin bir şey yaptığı yok, Baykal’da olsa operasyon olacaktı.
Kim olsa iktidarda operasyon olacaktı. ABD tek başına değil…
Atatürk’ün tarikatı ıh mıh yan yattım çamura battım deyinceeee…
İslamcı demokratların eline veri verdiler iktidarı.
Bu operasyona da Ergenekon diyorlar.
Aslında operasyonun adı ibranicede;
“kachkaaa” : ÖRDEK ÇAVUŞLARI CEZALANDIRMA OPERASYONU.
Ben gelip kıçımı başımı oynatmadan doğru düzgün ifade verirsem. Bu Perinçek filan hepsi içerden çıkar”


Popüler Yayınlar