DERİN DEVLET DERİNE Mİ KAÇTI?Devlet görevlisi olarak ilk defa Bülent Ecevit Özel Harp Dairesi'nin adını açıklamıştı. Sonra ÖHD, Özel Kuvvetler Komutanlığı olarak değişti. 90'larda JİTEM çokça tartışıldı. 2000 lerde Ergenekon veya Derin Devlet. adı ne olursa olsun. Devlet içinde illegal bir/birkaç yapılanma biliniyor.

2007 yılında bu yapılanmalara başlatılan operasyonlarda sivil, emekli-muvazzaf subaylar, öğretim üyeleri, gazeteciler vs. yüzlerce insan tutuklandı. Başta darbe ve faili meçhul cinayetler olmak üzere, çıkar amaçlı suç örgütü, vs. bir dolu suçla ithaf olundular.

AKP HÜKÜMETİnin büyük lideri TAYYİP ERDOĞAN, meydanlarda çıkıp "ASKERİ VESAYETİ BİTİRDİK, DERİN DEVLET ÇÖKTÜ" diye davul zurna çaldı. BAŞTA MEDYA HERKES ZİL TAKIP OYNADI.

90'lardan itibaren JİTEM, TİT, ÖHO, Ergenekon, Encümen-i Daniş ve bunların sivil örgüt uzantılarını araştırdım, gördüm, yaşadım, içine daldım çıktım.

Kimsenin inkâr edemeyeceği; PKK-MİT ilişkilerini, silah ve uyuşturucu ticaretine bulaşmış sivil ve askeri görevlileri, bunların içinde olduğu faili meçhulleri YİNE DEVLETİN RAPORLARINDAN BİLİYORUZ.
MİT raporlarından, Emniyet dosyalarından ve TBMM komisyon raporlarını da  (Faili Meçhul Cinayetler, Uğur Mumcu, 28 Şubat vs.) inceleme fırsatı bulduk.

ORTADA KİRLİ İŞLER TEZGAHLAYAN DEVLETİN SİVİL VE ASKERİ görevlileri olduğu bunların, bazı işadamları ve mafya ile bağlantılarının bulunduğu artık GÜN GİBİ ÂŞİKÂR.

Bir ara hangi TV kanalını açsan ERGENEKON'Un "1 numarası" tartışılıyordu. Balyoz'da "CAMİ BOMBALAMA" konuşuluyordu.

"HUKUK ADALET KİM VE NE İÇİN?" sorusunu şimdilik askıya alalım.

Yüzlercesini-eski genelkurmay başkanı dahil-örgüt ve darbeyle suçladıktan sonra, senelerce cezaevinde yatırdınız. Arkasından 10-15 yıl hatta, müebbet ceza alan bu insanları TAHLİYE ETTİNİZ.

DEMOKRATİKLEŞİYORUZ derken şimdi daha da karanlığa gömülüyoruz.

Özellikle 90'larda patlama noktasına gelen ORGANİZE SUÇ olaylarında, faili meçhullerde, siyasi suikastlerde devlet görevlilerinin DAHLİ biliniyorken;

YILLARCA CEZAEVİNDE YATAN İNSANLARIN SUÇSUZ VE GÜNAHSIZ OLDUĞU ANLAŞILDI İSE,

Faili meçhullerde, siyasi suikastlerde zaman aşımı bir bir dosyaları kapatıyorken, TÜRKİYE CUMHURİYETİ bunların altında kalmak yerine,

NEDEN GERÇEK SUÇLULAR ORTAYA ÇIKARILMIYOR.

Popüler Yayınlar