İTALYAN MAFYASI'NIN CEZAEVİNDEN HELİKOPTERLE KAÇIRDIĞI TÜRK: HALO....


Bir dönem Gaziantepspor Başkanlığı yapan ünlü uyuşturucu baronu Halil Havar, Hollanda’da tutuklu bulunduğu Leeuwer'den Cezaevi’nden 19 Şubat 1991’de İtalyan mafyasının ünlü ailelerinden Trappaniler tarafından helikopterle kaçırılmıştı. 

İki yıl boyunca izini kaybettiren Havar, kırmızı bültenle arandığı sırada 1992 yılında Türkiye’de yakalandı.

Ancak savcılık tarafından serbest bırakılınca tekrar kayıplara karıştı. Adı 1993’te Lucky - S ve Kısmetim - 1 gemisinde ele geçirilen 13 ton uyuşturucunun sahiplerinden olduğu iddialarıyla tekrar gündeme geldi. Hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Havar, 1994’te tekrar yakalandı ve tutuklandı.

HAYATI FİLM OLDU

Hollanda’da tutuklu bulunduğu cezaevinden Sicilya mafyası tarafından kaçırılmasıyla tüm dünyaca tanınan Havar’ın yaşam öyküsü film ve dizilere de konu oldu.
Halil Havar’in hayatı Kurtlar Vadisi isimli diziye de konu oldu. Dizideki, Halo karakteri polis helikopteri ile cezaevinden kaçırıldı.

2008 YILINDA YEŞİLKÖY'DE YAKALANDI

Narkotik polisinin 2004 yılında düzenlediği bir operasyonla ilgili Halil Havar hakkında İstanbul Ağır Ceza mahkemesi tarafından hakkında kesinleşmiş cezası bulunduğu için gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2004 yılında düzenlediği bir operasyonla ilgili Halil Havar hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Yargılandığı davada 3.5 yıl hapis cezası alan Havar’ın cezası mahkeme tarafından 1 milyon 46 bin YTL’ye çevrildi. Bu parayı belirlenen yasal sürede ödemeyen Havar, kaçarak kayıplara karıştı. 

Hakkında giyabi tutuklama kararı çıkarılan Havar, Mayıs 2007 tarihinden itibaren de her yerde aranmaya başladı.


Havar, 2008 yılında Yeşilköy’de saklandığı bir evde polisin düzenlediği bir operasyonla yakalandı.

Popüler Yayınlar